Zámecký park

148 00 Praha-Kunratice

 

10 – 17 hod.

 

 

Vstupné činí 50,- Kč

(prosíme v hotovosti)

 

Při návštěvě trhu NENÍ povinné se prokazovat negativním testem.

Účastnící workshopů však MUSÍ mít negativní test.

 

parkování ZDARMA, využijte prosím parkování na místech vyznačených dle plánku

 

 

metrem C do stanice Budějovická – východ Poliklinika Budějovická

autobusem č.193 a 203 (zastávka Kunratická škola)

 

Občerstvení bude na místě

 

 

TIP: doražte s dekou, budete si moci krásně odpočinout

 

MONETA – v areálu Obchodního centra Kunratice
ČES. SPOŘITELNA – v TESCO

 

 

Na místě ji připraveno zázemí pro kojící maminky a mikrovlnná trouba

 

 

Přebalovací pult je samozřejmostí

 

Na místě je připraven dětský koutek Jasmínka a hned vedle parku je dětské hřiště

VSTUPEM NA TUTO AKCI SOUHLASÍTE S POŘIZOVÁNÍM FOTOGRAFIÍ Z AKCE A VIDEOZÁZNAMU, NA KTERÝCH SE MŮŽE VAŠE OSOBU OBJEVIT

PARKOVÁNÍ:

PROGRAM:

10:20 – 11:20 O nošení od začátku (Kateřina Čechová)

CO VÁS ČEKÁ?

Povíme si něco k historii nošení, anatomických i psychologických aspektech, roli nošení v běžném životě a ukážeme si základní úvaz vhodný od narození jménem Kříž s kapsou uvnitř (KSK). Tento workshop je vhodný pro rodiče, kteří příchod mimika teprve očekávají, ale i pro ty, kteří se z něj již kratší či delší chvíli těší.

O LEKTORCE:

Jsem certifikovaná lektorka nošení dětí, andragog (vzdělávání a rozvoj dospělých), instruktorka fitness a vše zmíněné spojuji ve své praxi. Ráda ukazuji rodičům, jaké jim nošení nabízí možnosti a jakými způsoby se dají využít. Mně samotné nošení umožnilo se vrátit k mým milovaným horám a trávit čas aktivněji.

11:30 – 12:30 Jak nosit dvojčata (Petra Vytásková)

CO VÁS ČEKÁ:

Ráda bych rodičům dvojčat představila různé možnosti tandemového nošení a praktické zkušenosti z reálného života. Zaměřím se také na možnost kombinace dvou polopřezkových nosítek. Některé postřehy mohou využít i rodiče dětí s malým věkovým rozdílem.

O LEKTORCE:

Jsem lektorka nošení dětí a maminka, mimo jiné, dvojčat. Působím na Střední Moravě a pořádám osobní i online kurzy vázání pro rodiče v očekávání i ty, kteří se již ze svých dětí těší.

13:00 – 14:00 Nošením ke kojení (Eva Labič)

CO VÁS ČEKÁ:

Nošení a kojení k sobě neodmyslitelně patří. Povíme si o tom, jak využít magii nošení ke kojení a spokojenosti nejenom miminka, ale celé rodiny. Ukážeme si i praktický postup, jak může šátek při kojení pomoci, a jelikož bude na místě k dispozici panenka s reálnými proporcemi miminka, je workshop vhodný pro rodiče s dětmi a ty, kteří se na příchod miminka teprve připravují.

O LEKTORCE:

Jsem poradkyně pro přirozené kojení a lektorka nošení dětí. Zakladatelka směru Pro Klidné Kojení. Moje poslání spočívá v nastolení klidu a harmonie ve vaší rodině.Pomůžu vám vyřešit otázky na odpovědi, které na své cestě rodičovstvím chcete mít zodpovězené. Váš přítel na cestě rodičovstvím.

14:15 – 14:45 Ring sling – jednoduchý a skladný pomocník (Kateřina Čechová)

CO VÁS ČEKÁ?

Na tomto workshopu vás seznámím pomůckou pro nošení jménem ring sling, které bychom česky řekli šátek s kroužky. Je to krátký šátek s všitými kroužky na jednom konci, ve kterém můžete nosit od narození miminka až po batole a nejčastěji se používá pro nošení na jednom rameni. Povíme si něco o specifikách asymetrického nošení na jednom rameni, výhodách i nevýhodách a zkusíme si spolu základní úvaz.

15:00 – 16:00 S šátkem na zádech (Michaela Kohoutová)

CO VÁS ČEKÁ:

Na tomto workshopu vás seznámím s nošením dítěte v šátku na zádech. Povíme si, od kdy lze dítě v šátku nosit na zádech a o zásadách bezpečnosti takového nošení. Ukážeme si bezpečnou techniku, jak na záda dítě přemístit, a úvaz batoh s dvěma různými zakončeními. Předvedený úvaz si můžete na místě vyzkoušet, zmíněná technika je vhodná pro již zpevněné děti přibližně od 5. měsíce.

O LEKTORCE:

Žena, která se po narození svých dětí zamilovala do nošení a jeho výhod natolik, že se po samostudiu nejen teorie, ale hlavně praxe, rozhodla předávat své znalosti začínajícím na pražských srazech. Jelikož se jejím snem stalo věnovat se nošení dětí i po rodičovské dovolené, absolvovala lektorský kurz Trageschule Didymos. Mimo domácího poradenství, organizace srazů a testování nosicích pomůcek, zvládá zkrotit také jejich neposlušné nitky.